Cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie parkietu- kiedy warto zrobić?

W trakcie remontu mieszkania albo domu, wiele osób staje przed dylematem czy wymieniać parkiet drewniany w całości, czy może próbować go ratować? Pięknie prezentujące się podłogi drewniane z dawnych lat tworzone były z deszczułek z litego drewna i łączone na wpust oraz pióro. Wiele osób ceni je za walory estetyczne i w porównaniu do paneli lub innych materiałów podłogowych uważa, że nie mają już takiego charakteru co deski drewniane. Nie nadają także takiej naturalności i stylu aranżacjom. Odpowiednio pielęgnowane drewno, może posłużyć nam przez wiele lat. Właśnie dlatego w pewnych przypadkach, warto odnowić stary parkiet, zwłaszcza jeśli nie jest bardzo zniszczony.

Cyklinowanie parkietu czy warto?

Odnowić stary drewniany parkiet warto, w sytuacji, kiedy nie uległ on znacznemu zniszczeniu. Jeśli posiada tylko powierzchniowe zarysowania oraz zmiany barwy deszczułek. Tego rodzaju zniszczenia pojawiają się na podłodze wykonanej z drewna zwłaszcza w ciągach komunikacyjnych części mieszkań i w rejonie biurek. Wówczas warto pozbyć się ich poprzez fachowe cyklinowanie. Do tego celu można skorzystać z oferty firmy https://www.drewcolor.pl/uslugi/ która oferuje również inne zabiegi pielęgnacyjne podłogi, dzięki którym drewno odzyska swój dawny blask. Cyklinowanie polega na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy klepek, przez co wyglądają one znów dobrze. Cyklinowanie powinni przeprowadzić doświadczeni fachowcy, którzy będą dysponować odpowiednim sprzętem i powłokami ściernymi o różnej granulacji. Oddając cyklinowanie w ręce fachowców, mamy gwarancję zadowalających efektów ich pracy. Fachowiec na samym początku oceni także, czy nasz parkiet drewniany nadaje się do cyklinowania, jeśli zniszczenia są bardzo duże, być może konieczna okaże się wymiana parkietu. Bogatą ofertę drewnianych parkietów znajdziemy na https://profi-parkiet.com.pl/. Parkiet drewniany warto cyklinować, kiedy pojedyncze deszczułki uległy dużemu zniszczeniu bądź też przegniciu. Po pierwszej fazie cyklinowania oraz odpyleniu podłogi powinno się wymienić je. W ubiegłych latach najczęściej parkiet wykonany był z dębu, więc w bardzo łatwy sposób można znaleźć pasujące deszczułki. Nie mogą one odbiegać kolorystycznie od pozostałych, które po cyklinowaniu będą wyglądać zupełnie inaczej.

Cyklinowanie parkietu kiedy należy przeprowadzić?

Cyklinowanie nie powoduje uszkodzeń ścian, jednak po tym procesie korzysta się z wolno schnących lakierów. Ślady z oparów mogą być widoczne na dopiero co pomalowanych ścianach. Właśnie z tego względu warto przed szlifowaniem podłogi, tylko wstępnie pokryć ściany kolorem. Kiedy lakier wyschnie, można znowu pomalować ściany, uważając przy tym na podłogę. Na czas cyklinowania parkietu i malowania warto zdjąć drzwi i ościeżnice. Jeśli ich instalacja jest trudna, wystarczy jedynie zabezpieczyć je za pomocą folii oraz taśmy malarskiej. Należy dokładnie zadbać o odpowiednią ochronę drzwi, gdyż w trakcie cyklinowania można w łatwy sposób je uszkodzić. Od stopnia przylegania listew do ścian uzależniony jest ich montaż. W przypadku, gdy po zainstalowaniu będą widocznie spore szpary pomiędzy listwami a podłogą, można przymocować listwy jeszcze przed cyklinowaniem. Szpary należy zalepić szpachlówką lub silikonem i powlec farbą, dzięki czemu nie będzie ich widać. Jeśli listwy są gotowe do zamontowania, a pomiędzy nimi a ścianą nie zostanie żadna przestrzeń, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy przykręcili je na końcu.

Cyklinowanie parkietu cena

Koszt cyklinowania zależy od rodzaju drewnianej posadzki, jaka znajduje się w mieszkaniu czy domu. Wyższa cena dotyczy zwłaszcza złożonych wzorów, w jakie ułożona jest klepka.

1. Mozaika oraz lamparkiet- cyklinowanie może wynosić około 30-33 zł za m2.

2. Parkiet wzór okrętowy- za szlifowanie fachowiec może zażądać około 20 do 24 za m2.

3. Surowe deski- cyklinowanie surowej deski bez lakieru kosztuje średnio 20-22 zł za m2.

4. Deski malowane farbą olejną- cyklinowanie parkietu kosztuje nawet do 55 zło za m2, czyli nawet dwa razy więcej, gdyż wymaga użycia profesjonalnego sprzętu i posiadania fachowej wiedzy. Czas cyklinowania deski malowanej farbą olejną może być także dłuższy.


Jeśli szukasz usługi cyklinowania zapraszamy do skorzystania z naszej oferty -> Cyklinowanie Warszawa